Podologia dziecięca

Wielu rodziców, odkrywając niepokojące zmiany na stopach swoich dzieci  może szukać pomocy właśnie u podologa. Do grupy najliczniejszej można zaliczyć takie patologie, jak brodawki wirusowe, czy wrastające paznokcie.

Częstymi gośćmi w gabinetach są również dzieci ze zmianami pourazowymi paznokci: krwiaki podpaznokciowe, ubytki lub deformacje płytki paznokciowej. W młodym wieku rzadko stwierdza się przypadki grzybicy. Jest to uwarunkowane szybkim odrostem płytki paznokciowej, co właściwie uniemożliwia enzymom grzybów chorobotwórczych zniszczenie keratyny paznokcia, a tym samym rozwój choroby. Wyjątek mogą stanowić mali klienci o szczególnie obniżonej odporności, czy też poddawani przewlekłej antybiotykoterapii.

W tym miejscu trzeba jednak pamiętać, że  leczenie grzybic jest domeną lekarzy. Nadmierne rogowacenie naskórka na stopach, takie jak odciski i modzele, należy do rzadkich przypadków wśród dzieci. Jeśli się pojawiają, są następstwem  braku korekcji wad postawy, w tym stóp. Sporadyczne występowanie niektórych jednostek chorobowych oraz  fakt, że podlegają one diagnozowaniu i leczeniu w gabinetach lekarskich  nie zwalnia podologa z obowiązku posiadania i pogłębiania wiedzy z zakresu tych chorób.

Umożliwia to wczesne ich wykrywanie i kierowanie klientów do odpowiednich specjalistów.

Na wizytę możesz umówić się   Tutaj

Czekamy na Twój telefon!

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń: 505-816-158,
Napisz: kontakt@instytutzdrowejstopy.pl

Łódź, ul. Piotrkowska 198 lok 3

Godziny otwarcia:

Pon-pt 10-19
Sob10-15