Podologia sportowa

Osoby aktywnie uprawiające sport, w tym sportowcy są szczególnie narażeni na rozmaite problemy związane ze stopami. Dlatego powinni szczególną uwagę zwrócić na pielęgnację stóp oraz odpowiedni dobór obuwia.
Sportowcy narażeni są na przeciążenia, powstawanie odcisków, modzeli i otarć. Problemem mogą też być wrastające paznokcie, które wywołują ból i dyskomfort.
Dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie jest odpowiednia dbałość o stopy w profesjonalnym gabinecie podologicznym.

Z jakimi problemami możesz się spotkać:

  • Odciski, modzele i otarcia
  • Grzybica stóp i paznokci
  • Deformacje stopy związane z przeciążeniami
  • Nadmierne pocenie się stóp
  • Uczucie pieczenia a nawet „palenia się „ stopy
  • Pęknięcia stopy
  • Nieprzyjemny zapach stóp

Jak możemy Tobie pomóc?

Profesjonalna diagnostyka i wsparcie podologa pozwoli Tobie osiągnąć komfort podczas treningów i ćwiczeń. Pomolog ze swoją wiedzą oraz specjalistycznymi urządzeniami diagnozuje problem i ustala plan leczenia. W ramach kilku zabiegów następuje zasadnicza poprawa w funkcjonowaniu pacjenta a zmiany chorobowe cofają się. Aby zachować prawidłową postawę całego ciała pomożemy Tobie stworzyć wkładki do obuwia, które przygotowujemy indywidualnie dla Twoich potrzeb. Ważne jest również, aby w domu dbać o stopy stosując odpowiednie kosmetyki, w których doborze pomoże Tobie pomolog.
Aby uchronić się przed grzybicą należy regularnie przeprowadzać dezynfekcję obuwia.

W naszej Klinice podczas pierwszej wizyty udzielimy precyzyjnych informacji i ustalimy indywidualny plan leczenia oraz pielęgnacji stóp. Zapraszamy do kontaktu z nami!

Na wizytę możesz umówić się   Tutaj

Czekamy na Twój telefon!

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń: 505-816-158,
Napisz: kontakt@instytutzdrowejstopy.pl

Łódź, ul. Piotrkowska 198 lok 3

Godziny otwarcia:

Pon-pt 10-19
Sob10-15