Wkładki ortopedyczne

Wkładki Formthotics™

to wkładki całą powierzchnią przylegające do stopy-przyleganie uzyskuje się w procesie termoformowania (kształtowania pod wpływem temperatury) produktu i dopasowania do stopy pacjenta.
Wykonane z materiału Formax – wysokiej klasy opatentowanej poliolefinowej pianki o zamkniętej strukturze komórkowej, którą można formować termicznie.
Jest łatwiej formowalna niż inne pianki i zachowuje nadany kształt dłużej, lepiej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne.
Dzięki całkowitej styczności ze stopą wkładki Formthotics™dają najlepsze możliwe usprawnienie czynności neuromotorycznej
i najlepszą kontrolę biomechaniczną.

Kontrola biomechaniczna

Wkładki Formthotics działają w oparciu o teorię mechaniczną naciskając na podeszwy stóp, zmieniając postawę i ruch stawu skokowo- piętowego i innych stawów. W ten sposób zmieniają postawę i czynność mechaniczną powyżej położnych struktur organizmu.

Usprawnienie czynności neuromotorycznych

Ostatnia literatura naukowa wskazuje, że wkładki ortopedyczne znacząco wpływają na równowagę, stabilność i aktywność różnych mięśni w EMG. Twierdzi się też, że wkładki, zwłaszcza te ściśle przylegające do stopy, zmieniają stymulację różnych mechanoreceptorów a ilość substancji doprowadzonych do układu nerwowego zmienia się podobnie jak ilość sygnałów nerwowych wychodzących do różnych mięśni. W rezultacie wkładki Formthotics™ natychmiast dają poprawę odruchów i długotrwałe pozytywne zmiany postawy stopy, równowagi i wzorców motorycznych.

6 kroków umieszczenia i dopasowywania wkładek

By uzupełnić całkowite przyleganie pianki Formax firma Foot Since International opracowała 6 prostych kroków dopasowywania wkładek Formthotics™, które obejmują proces rozgrzewania, fizyczne dopasowanie wkładki przez ścieranie i kształtowanie, pozycjonowanie funkcjonalne i problem w bucie.